با توجه به اهمیت تغذیه دام و سهم بالاي آن در ميان هزينه هاي دامداري و مرغداري، شناسایی ارزش غذایی انواع خوراک ها جهت تنظيم جيره هاي متعادل ضرورت پیدا میکند. آنالیز خوراک دام چه از لحاظ کمی و چه از لحاظ کیفی منجر به خرید نهاده هاي دام و طیور با کیفیت بهتر و قيمت مناسب و در نهایت کاهش قیمت تمام شده ی جیره و افزایش شیر تولیدی، جلوگیری از بروز بیماریهای متابولیکی، اقتصادی بودن تولیدات دامی، بهبود و افزایش رشد و كاهش هزينه هاي نگهداري دام، افزایش میزان شیر، عملکرد باروری، جلوگیری از دفع مواد مغذی خوراک خواهد شد.azmayeshgah thump

   در اين راستا  اتحادیه دامداران با همکاری معاونت محترم بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، آزمايشگاه تغذيه خود را به تجهیزات مدرن مجهز نموده و در حال حاضر با داشتن امکانات و تجهیزات کامل جهت ارائه خدمات آزمایشگاهی آمادگي تشخیص دقیق، سریع و مطمئن فاکتورهای اجزای متشکله خوراک دام و طیور را داشته و دامداران، مرغداران، کارخانجات خوراک دام و طیور و تعاونیهای دامداران و مرغداران را در خرید خوراک دام و طیور با کیفیت بهتر و تنظیم جیره متعادل آگاه می سازد.

فاکتورهای اصلی اندازه گیری شده: درصد ماده خشک، پروتئین خام، فیبرخام، چربی، کلسیم، فسفر، خاکستر، نیتروژن تام، ADF، NDF، نمک، تشخیص کمی و کیفی اوره آز، اندازه گیری pH سیلو و ...

 azmayeshgah dastgah thump

از آنجاییکه بخش مهمی از پروتئین، چربی، لاکتوز و سایر مواد مغذی از طریق شیر و مواد لبنی تامین می گردد از یک سو و از سوی دیگر به منظور تامین اطلاعات مورد نیاز جهت دامدار در برنامه های بهبود مدیریت و اصلاح نژاد، نمونه های شیری که توسط مامورین رکورد از دامداریهای تحت پوشش تهیه می گردند، مطابق برنامه زمانبندی شده معین به آزمایشگاه شیر اتحادیه دامداران منتقل که در آزمایشگاه شیر این اتحادیه، این امکان فراهم گردیده که در سریعترین زمان نسبت به تجزیه شیر انفرادی گاوها اقدام و مواد تشکیل دهنده آن (پروتئین، چربی) و شمارش سلولهای سوماتیک که نقش موثری در سالم بودن شیر را دارد، آنالیز نماید.

دستگاه تمام اتوماتیک FOSS ساخت کشور دانمارک جدیدترین و مدرنترین دستگاه اتوماتیکی است که قادر است یک نمونه شیر را آنالیز و شمارش سلولی نماید و سرعت آن معادل 200 نمونه در ساعت می باشد و در حال حاضر حدود 25000 نمونه شیر تحویلی در ماه مورد آنالیز قرار میگیرد. دستگاه مذکور با شمارش تعداد سلولهای سوماتیک (اکثرا گلبولهای سفید) در هر میلی لیتر شیر، وضعیت گاو از نظر آلودگی به ورم پستان را مشخص میکند که اگر تعداد آن در هر میلی لیتر شیر فراتر از 000/200 باشد احتمال شروع ورم پستان در گله نیز افزایش می یابد.

 

یکی از نکات مهم در تعیین مواد تشکیل دهنده عسل روش تجزیه و آنالیز عسل است. گزارش های علمی و تحقیقاتی نشان داده اند که روش تجزیه شیمیایی متفاوت روی یک نوع عسل منتج به نتایج متفاوت گردیده است. لذا برای تعیین ترکیب شیمیایی عسل لازم است از روش های استاندارد مورد قبول استفاده نمود. همچنین برای مقایسه ترکیب عسل های مختلف باید از یک روش معین و استاندارد جهت آنالیز آنها استفاده کرد. آزمایشگاه اتحادیه امکان آنالیز نمونه های عسل ارسالی از سوی زنبورداران را نیز داشته و شاخصه هایی که بر اساس این دستورالعملها لازم است تا در بررسی کیفیت عسل اندازه گیری گردد عبارتند از :

میزان رطوبت، خاکستر، ساکارز، فعالیت دیاستاز، تعیین کیفی هیدروکسی متیل فورفورال، pH ، اسیدیته و ...

 

 

تهیه و تنظیم : مهندس سوهانی

 

 

تجهیزات مدرن

Slider

لینک های خارجی

مارادنبال کنید

  • فیسبوک
  • توییتر
  • گوگل+
  • لینکداین

تماس باما

  تلفن
02833330375-02833350066-33350067 

   آدرس

قزوین بالاتر از چهارراه عمران خیابان شهید عباسپور مقابل درب شمالی جهاد کشاورزی